boby2pc

Temat: Problemy z kulkomiotami
Jak z każdym sprzętem, tak i z ASG bywają problemy. W tym wątku można podzielić się nimi i popytać o radę bardziej doświadczonych użytkowników.
Ponieważ na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć, wilczysko się uprzejmie zapytowywuje:

Od prawie 5 lat mam Walthera P99, firmy KWC <sprężynę>. Przez cały ten czas służył mi wiernie. Aż ok. 1,5 roku temu zachciało mi się rozłożyć go na czynniki pierwsze. Całkowicie. Po ponownym złożeniu przez pewien czas działał bez problemu, potem zaczął "łykać" kulki. Na czym polega "łykanie"? Po pierwszym przeładowaniu zazwyczaj strzela bez problemu, przy drugim/trzecim najczęściej się zacina. Zamek nie wraca do końca do właściwego położenia, zablokowany prawdopodobnie przez nadmiar kulek <przy strzelaniu "na sucho" zamek wraca grzecznie na swoje miejsce> - zamiast jednej pobierane są dwie, czasami nawet trzy.
Możliwe, że pomyliłem się przy skaładaniu. Ale rozkładałem go jeszcze kilkakrotnie, uważnie badałem części i wszystkie elementy wydają się funkcjonować prawidłowo. Póki nie próbuję strzelać...

Czekam na pomocną łapę.
Źródło: shamo.gry-online.pl/agora/index.php?showtopic=6728Temat: Replika pistoletu...
a i z tego co pamiętam P99 ma taką wadę że nie powinno się go przeładowywać bokiem bo u niego się ładnie komora odsłania przez co kulka czasem wypada i wtedy się zacinał, w przypadku strzelnicy to jest chwila ale w czasie zabawy w plenerze to jednak równa się zazwyczaj stracie życia bo nie zrobimy pauzy na rozłożenie pistoletu (który swoją drogą się prosto rozkłada bo wyłączeniu jednej blokady zamek się ładnie zsuwa)

a z tanich gaziaków mogę polecić
http://tajgun.pl/?prod=28&cat=10
(tani daje dużo zabawy, dopóki się magazynek nie wyrobi i nie zacznie robić fontanny kulek)
albo ruger mk1 ale to już z powodów praktycznych a raczej z powodu jego mocy w porównaniu z ceną bo do przerobionej beretty bez BB się nie umywa =]
Źródło: xforum.pl/index.php?showtopic=2982


Temat: Dodatkowe informacje dotyczące rozoczęcia przygody za ASG
Pierwszym krokiem w przygodzie z ASG powinno być zapoznanie się z ogólnie dostępną literaturą - najlepiej internetową (fora, strony www, linki, itp.) o ogólnych zasadach, zasadach bezpieczeństwa i regulaminie rozgrywek ASG. Ja jedynie mogę dodać od siebie, że asg może przyjąć formę zwykłej gry - zabawy "w strzelanego" jak i wyspecjalizowanych manewrów taktycznych zbliżonych do działań wojennych, policyjnych w taktykach czarnej, zielonej i niebieskiej. Więc od Ciebie zależy jak daleko chcesz w tym zabrnąć.
Drugą ważną sprawą jest znalezienie lub też stworzenie grupy z którą można będzie rozgrywać gry ASG. Praktycznie w każdym szanującym się mieście powinna być taka grupa , jeśli nie to jest szansa na założenie takowej i przewodzenie jej.
Trzecim i chyba najważniejszym krokiem jest uzbrojenie się. Typ i rodzaj broni jaką dobieramy dla siebie powinna zależeć następujących czynników:
-przeznaczenie broni: Broń palną osobistą i tym samym asg dzielimy na: rewolwery, pistolety, pistolety maszynowe, karabiny szturmowe, karabiny maszynowe no i oczywiście broń długa typu karabinki i karabiny wyborowe, sztucery itp., z militarnego punktu widzenia na wstępie rewolwery i broń długa inna od wyborowej odpada. I teraz jeżeli polem walki jest teren gęsto zabudowany, wnętrza budynków to najlepszym wyborem sa tu pistolety oraz pistolety maszynowe, jest to broń krótka która z powodu swoich rozmiarów i wagi ułatwia nam jej manewrowaniem w pomieszczeniach, możliwość szybkiego użycia itp, w przypadku pistoletów mogą one także służyc nam jako broń boczna (pomocnicza). Jeżeli pole walki jest zróżnicowane doskonałym kompromicem są karabiny i karabinki szturmowe oraz pistolety maszynowe, niektóre z nich maja regulowaną kolbę co ułatwia w przypadku jej rozłożenia celowanie na wieksze odlagłości a po złożeniu manewrowaniem w ciasnych pomieszczeniach. N terenie otwartym praktycznie sprawdza się każda z wymienionych powyżej tym bardziej że zasięg każdej z nich jest w przypadky asg przybliżony a nawet pistolety pozwalają na prowadzenie ciągłego ognia np.: glock 18 c z magazynkiem na 50 szt amunicji. Karabiny maszynowe sa raczej ciężkie i nieporęczne lecz pozwalają prowadzić ciężki ostrzał z umocnionej pozycji - poruszanie Sie z nią jest raczej utrudnione. Natomiast karabiny wyborowe sa bronia do precyzyjnego i selektywnego likwidowania celów, przeważnie strzelają ogniem pojedyńczym i maja nieci większą celność i zasięg od powszechnie stosowanych karabinów i broni krótkiej - ponadto strzelec wyborowy musi być doskonale zakamuflowany i posiadać przy sobie obowiązkowo bron boczną.
Kolejnym czynnikiem jest napęd broni asg - najpopularniejsze toi napędy: -sprężynowy, -gazowy, -elektryczny. Nie należy ukrywać że najefektywniejsze są napędy gazowy (green gas, co2) i elektryczny(tzw AEG) choć i sprężynowy ma swoje zalety , szczególnie w broni snajperskiej.
broń gazowa napędzana jest green gasem lub co2, najczęściej j stosuje Sie taki napęd w broni krótkiej a konkretnie w pistoletach - -zaleta to duży zasięg , możliwość prowadzenia ognia ciągłego oraz zachowanie Sie broni bardzo realistycznie, cofanie Sie zamka przy każdym strzale itp - wady - dodatkowy koszt gazu -1 litr kosztuje ok 35 zł
broń elektryczna jak sama nazwa wskazuje napędzana jest za pomocą energii el. każda broń tego typu ma akumulator który wystarczy doładowywać za pomocą ładowarki sieciowej - zalety - stosunkowo niskie koszty eksploatacji możliwość prowadzenia zmasowanego ognia ciągłego duży zasięg - wady to wysokie koszty ewentualnych napraw.
broń z napędem sprężynowym jest mało wydajna to znaczy że pozwala na prowadzenie jedynie ognia pojedynczego z wymogiem przeładowania czyli naciągnięciem sprężyny przed każdym strzałem - zalety to niski koszt eksploatacji i możliwość zwiększenia osiągów przez zmianę sprężyny - tu warto dodać że napęd ten może być ciekawą opcją w broni wyborowej w której i tak po każdym strzale nalezy przeładować broń.
kolejnym i niestety jednym z najważniejszych kryteriów jest cena repliki broni i tu mówiąc o broni godnej uwagi (pomijając tzw shitguny, czyli słabe podróby nie mające żadnej wartości bojowej)
-pistolety sprężynowe: cena od 50 - 300 zł
-pistolety gazowe od 120 - 600 zł (należy dodać ze w granicach 300 zł a możemy mieć nową doskonałą broń np glock 18c, sig sauer czy walther p99)
-pistolety elektryczne od 300 - 800 zł
-karabiny szturmowe elektryczne AEG od 600 do nawet 3000 zł
-karabiny maszynowe od 1500 d0 3500 zł
-karabiny wyborowe gazowe od 500 d0 2000zł
-karabiny wyborowe elektryczne od 1000 do 3000 zł
-karabiny wyborowe sprężynowe od 300 zł
(wszystkie ceny podane są orientacyjnie)
Kolejną rzeczą jest umundurowanie i kamuflaż
- nie jest konieczną ale przyznajcie że bieganie w jeansach i czerwonej bluzie po lesie nie będzie najlepszym sposobem zamaskowanie sie w środowisku - będziemy tylko doskonałym celem i każdy nasz ruch będzie zauważony. W tym przypadku w zależności od tereny w jakim operujemy nalezy dobrać mundur, czyli - taktyka czarna - budynki - mundur lub kombinezon w kolorze czarnym lub moro o wzorze miejskim "urban moro",
-jeżeli pole działań jest typowo wojskowe czyli - las poligon itp najlepszy będzie oczywiście mundur moro zielone czyli amerykański woodland czy panterka bw, polski mundur jest jednym z najwyżej ocenianych wzorów kamuflaży na świecie lecz nalezy pamiętać że jest to wzór zastrzeżony na terytorium RP wyłącznie dla służb mundurowych (ale nie spotkałem sie jeszcze aby ktoś sie czepiał) Mundur taki jest również doskonałą alternatywą którą można stosować w taktyce zielonej jak i z czarnej - na odwrót raczej nie. mamy jeszcze moro pustynne ale w naszych warunkach jest raczej zbędne- no chyba że ktoś aż tak się wczuje i zamierza przeprowadzić gre na pustyni w Iraku lub Somalii - he;) nie należy zapominać również o butach oraz ewentualnym oporządzeniu taktycznym typu rękawice kamizelki kabury itp.
SPRAWĄ PRIORYTETOWĄ JEST STOSOWANIE OKULARÓW OCHRONNYCH A NAJLEPIEJ MASEK!!!
myślę ze moj mały wykład pozwoli choć jednej osobie dołączyć do grona asg.
Jak bym o czyms zapomniał prosze o dopisywanie swoich postów innych użytkowników.
Źródło: asgpyrzyce.fora.pl/a/a,209.html