boby2pc

Temat: Ogólnopolski Jarmark Koński Skaryszew /k.Radomia
W pierwszy poniedziałek po Środzie Popielcowej w Skaryszewie ok. 10 km. od Radomia odbywa się coroczny Jarmark koński .Można tam obejżec,sprzedać lub kupić konie wszystkich ras a także uprzęże , bryczki i wszystko co się wiąże pośrednio i bezpośrednio z końmi . Chciałem sie dowiedzieć co na ten temat wiecie i czy ktoś z was wybiera się tam w tym roku (22.02.2010) ?
Jest to prawdziwe święto dla wszystkich koniarzy jak i dla osób które kochają te mądre i piękne zwierzęta :)

Źródło: agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=24664Temat: 2009.03.2-3 l Skaryszew l Wstępy
" />Już od kilku stuleci Skaryszew zaprasza wszystkich gości do odwiedzenia SKARYSZEWSKIEGO JARMARKU KOŃSKIEGO – TRADYCYJNYCH ‟WSTĘPÓW”

Wstępy, to impreza handlowo-folklorystyczna o kilkusetletniej tradycji odbywająca się zawsze w pierwszy, czyli wstępny poniedziałek Wielkiego Postu.

Zjeżdżają się na nią hodowcy koni, rolnicy i eksporterzy z całego kraju, a także z zagranicy. Podczas jarmarku eksponowane są między innymi akcesoria rymarskie, sprzęt rolniczy, wyroby rzemieślnicze, a przede wszystkim konie.

Wstępy to nie jest tradycyjny targ końmi, ale swoisty piknik ludowy odbywający się na ulicach miasteczka, a nie na wyznaczonym placu. Z tradycji pozostała nie tylko data imprezy, czy jej miejsce, ale również szereg obyczajów ściśle związanych z zakupem koni, ich oceną itd., itd. między innymi "przebijanie ceny" i litkup. Imprezie towarzyszą także koncerty muzyki folklorystycznej, wystawy twórczości ludowej, pokazy kowalstwa artystycznego.

Zazwyczaj na Wstępach na sprzedaż wystawianych jest około 1.000 - 1.500 koni, a na jarmarku pojawia się do 10.000 osób. Jest to największy w Polsce, a także w Europie Jarmark Koni pociągowych, roboczych.

Źródło: http://skaryszew.pl/

z końskim pozdrowieniem jiiiiiiiiha
Źródło: forum.radom.pl/viewtopic.php?t=9624